15.prosince 2019

Zítra má svátek

Albína

Příloha č. 5 MPP - Roční plán školních akcí na školní rok 2019/2020

Nabídka aktivit na podporu zdravého životného stylu a smysluplného využití volného času v daném školním roce.

Níže uvedené aktivity jsou součástí prevence rizikového chování. Jde o aktivity, které podporují zdravý životní styl a smysluplné využití volného času a spadají do nespecifické primární prevence.​

1. Zájmové kroužky: Sportovní – čtvrtek 14:40 - 15:30h, Umělecký kroužek KREATIV – úterý 14:00 - 15:30, kroužky vede paní vychovatelka; Náboženství – středa 13:55 – 14:40; Mažoretky – středa 15:30.
  2. Projekty školy: Pitný režim; Školní mléko; Ovoce a zelenina do škol; Péče o okolí školy; Sběr starého papíru; Recyklohraní; Celé Česko čte dětem – spolupráce s rodiči a představiteli obce; Malování na okna – ve spolupráci s obcí Cetkovice.
  3. Vzdělávací programy: Praha – Pražský hrad; Divadlo radost – Udělej si loutku sám; Sklárny MORAVIA Úsobrno, Mléčná farma Uhřice.
  4. Besedy a přednášky pro rodiče: Podané ruce – Výchova digitálních dětí.
  5. Kurzy: První pomoc – pí Tichavská – spolupráce s rodiči; Dopravní výchova Autoškola Blansko – přesunuta na školní rok 2020/2021 (nízký počet žáků); Plavecký výcvik v ZŠ Velké Opatovice.
  6. Školní akce: návštěva Obecní knihovny Cetkovice – akce pořádané ve spolupráci s knihovnou, Noc s Andersenem; Barevný týden předvelikonoční; Den Země – Mléčná farma Uhřice; MDD  - Farma CH Cetkovice.
  7. Beseda pro žáky: beseda s Lucií Hlavinkovou – autorkou knihy Projekt pes; Beseda s jednotlivými představiteli obce.
  8. Kulturní programy: s žáky nacvičujeme vystoupení na Besedu s důchodci, Zpívání u vánočního stromu, Vánoční besídku pro rodiče, Den matek, Vítání občánků, Lampionový průvod; Divadélko pro školy Hradec Králové – Poklad kapitána Baltazara aneb Kdo se bojí, nesmí na moře!; Divadlo Radost - Udělej si loutku sám.
  9. Soutěže: Speedmat; Malování na okna; Sběr starého papíru; dále budeme reagovat na případné nabídky.
  10. Společná akce pro žáky, rodiče, veřejnost: Velikonoční dílna; Divadelní představení – dle nabídky Moravského divadla Olomouc.
  11. Společná akce pedagogických pracovníků a zákonných zástupců: Školský ples.
  12. Dny otevřených dveří: pro zákonné zástupce, pro rodiče s předškoláky.
  13. Výchovné koncerty: Marbo; ZUŠ Velké Opatovice – vánoční koncert; BOHEMI CLASSIC QUARTET - Koncert smyčcového kvarteta.
  14. Vzájemná návštěvě dětí a žáků z mateřské školy a základní školy.
  15. Školní výlet: Pevnost poznání Olomouc.
  16. Výstavy: vlastní výstavy výtvarných prací ve vestibulu základní školy a obecního úřadu, využití nabídek jiných organizací.
  17. Činnost školní družiny: nabízí žákům další možnost vhodného využití volného času, vyváženým způsobem rozvíjí u žáků jejich nadání, nabízí sportovní, rekreační, společensky prospěšné, přírodovědné aktivity. Nabízené aktivity jsou pro žáky přihlášené k pravidelné docházce, účastnit se mohou i ostatní žáci – školní družina má vlastní plán činností.
  18. Poznáváme náš region:  Sklárny MORAVIA Úsobrno; Farma CH Cetkovice; Mléčná farma Uhřice; Pohostinství U Klementů Pohora.
  19. Využití prostorů tělocvičny veřejnosti: Cvičení pro ženy – pí Buríšková (pondělí, čtvrtek 19:00 - 20:00); Pilates – pí Krupičková (úterý 18:00 - 19:00); Jóga – pí Procházka-Naništová (středa 18:30 – 20:00); Fotbalový klub Cetkovice (úterý 16:00, únor 2020); Letokruh - SVČ Letovice (červenec 2020)
  20. Samostudium PP, DVPP: platná legislativa, sebehodnocení školy slabé a silné stránky, komunikace škola – rodiče, koncepce dalšího rozvoje školy, prevence patologických jevů.
  21. Primárně preventivní programy pro žáky: Podané ruce – Zdravý postoj k alkoholu, Zdravý postoj k tabákovým výrobkům, Bezpečné užívání chytrých telefonů a tabletů.

V rámci všech akcí pořádaných Základní školou Cetkovice, okres Blansko, příspěvková organizace budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace akce. Záznamy mohou být zveřejněny na webu organizátora akce. Základní škola Cetkovice, okres Blansko, příspěvková organizace nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Zákonným zástupcům bude informace doručena na jejich e-maily před pořádáním školní akce.

Partneři webu: Školní batohy :: SUPER NOVINY žáků z páté třídy ZŠ Cetkovice